fbpx
Poradnik

Miejsca zastosowania lamp bakteriobójczych UV-C

Nie ma wątpliwości, że promieniowanie UV-C jest niezwykle skuteczne w zabijaniu zakaźnych bakterii, wirusów czy grzybów. Sterylizacja światłem UV-C zapewnia higieniczne miejsce do pracy i jest niezwykle silnym środkiem dezynfekującym.

W tym wpisie dowiesz się, jaką lampę wybrać do jakiego typu pomieszczenia, aby chronić Ciebie i co najważniejsze Twoich pracowników, klientów, pacjentów.

Gdzie można stosować lampy bakteriobójcze?

Lampy bakteriobójcze UV-C mogą być stosowane praktycznie wszędzie i doskonale sprawdzą się jako dodatkowy krok w procedurze utrzymania czystości. Sterylizacji światłem UV-C pomaga zachować standard czystości, który może być trudny do spełnienia w przypadku tylko czyszczenia ręcznego wykorzystując chemię do dezynfekcji powierzchni. Dezynfekcja lampami bakteriobójczymi UV-C  to już więcej niż tylko trend w szpitalnych praktykach dezynfekcji i czyszczenia. Coraz więcej uwagi przywiązują do czystości mikrobiologiczne firmy, sklepy i przedsiębiorstwa w miejscach o dużej rotacji pracowników, klientów, itp.

Jaką lampę bakteriobójczą wybrać do jakiego rodzaju pomieszczenia?

Na postawie zapytań, które otrzymujemy mailowo i telefonicznie, zebraliśmy do jednego miejsca najczęściej pojawiające się miejsca, w których nasi Klienci planują zainstalować lampy bakteriobójcze UV-C. Nasze lampy, które aktualnie posiadamy w ofercie przygotowane są do skutecznej dezynfekcji powierzchni i powietrza dla pomieszczeń do 25 m2. Jeżeli Twoje pomieszczenie przekracza 25m2 dobierz dodatkową lampę (przepływową lub bezpośredniego działania) i rozmieść je proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia.

Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągę, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji o tym, jaką lampę bakteriobójczą UV-C zastosować do wybranego przez Ciebie pomieszczenia (pokoju), sali itp.

Miejsca zastosowania lampy bakteriobójczej przepływowej

Lampy UV-C przepływowe to idealne rozwiązanie do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach i bezpieczne do używania w obecności ludzi (i zwierząt).
Jeżeli jest to możliwe, zaleca się aby lampy bakteriobójcze przepływowe pracowały 24/7.

Placówki medyczne

Apteka, Laboratorium, Poczekalnia, Sala Chorych, Gabinet Lekarski, Zaplecze, Magazyn, Toaleta, Sala Zabiegów, Fizjoterapia, Rehabilitacja.

Galerie & Centra Handlowe

Sklepy, pomieszczenia socjalne, magazyn, korytarze, toalety, sklep spożywcze, ochrona, biura

Żłobek, Przedszkole, Szkoła, Uniwersytet

sala zajęć, klasa, korytarze, aula, szatnia, pokój nauczycielski, toaleta, świetlica, sala WF

Restauracja & Kawiarnie

sale konsumpcyjne, toalety dla gości i personelu, bar, pomieszczenie socjalne, przygotowalnia warzyw, magazyn spożywczy, magazyn podręczny, kuchnia główna, kawiarnia

Hotele & Pensjonaty

recepcja, pokoje hotelowe, sale konferencyjne, pomieszczenie socjalne, zaplecze, pokój sprzątaczek, zaplecze kuchenne, kuchnia, magazyn, pokoje wypoczynkowe

Biura & Zakłady produkcyjne

powierzchnia biurowa, sala konferencyjna, open space, toaleta, poczekalnia, korytarz, pomieszczenie wypoczynkowe, hala produkcyjna

Transport Publiczny

Przedział pasażerski w autobusach, przedziały w wagonach pasażerskich, tramwaje

Beauty

Salon Fryzjerski, Gabinet Kosmetyczny, Gabinet Medycyny Estetycznej,

Rozrywka

Kino (sala kinowe), Teatr (Sala teatralna), Muzeum, Siłownia,

Przykładowe lampy bakteriobójcze UV-C przepływowe
(cena lamp UV-C i szczegóły techniczne w linkach poniżej)

Lampa UV TUBE

Lampa UV TUBE

Lampa UV Indirect

Lampa UV Indirect

Lampa UV Indirect 600 (w kasetonie)

Lampa UV Indirect 600

Miejsca zastosowania lamp bakteriobójczych bezpośredniego działania

Lampy UV-C bezpośredniego działania, możesz wykorzystać w miejscach, gdzie chcesz osiągnąć wysoki poziom czystości powierzchni. Czas dezynfekcji w sytuacjach doraźnych powinien trwać min. 15 minut dla pomieszczeń do 25m2.

Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania może być zainstalowana na statywie na kółkach (mobilna / przenośna lampa bakteriobójcza), dzięki czemu możesz ją swobodnie przewozić z jednego pomieszczenia do drugiego do doraźnej dezynfekcji (naświetlania) pomieszczenia.

Przykładem są: pokoje chorych, pokoje zabiegowe ale również pokoje hotelowe, pomieszczenia socjalne, pomieszczenia do odbioru przesyłek kurierskich oraz wszędzie tam gdzie istnieje 'okienko czasowe’ podczas którego możesz wykonać dezynfekcję powierzchni i powietrza bez obecności ludzi w pomieszczeniu.

Pamiętaj o tym, że dezynfekcję powierzchni lampami bezpośredniego działania wykonujemy TYLKO i WYŁĄCZNIE
bez obecności osób w pomieszczeniu.

Hotele & Pensjonaty

pokoje hotelowe (doraźnie po sprzątaniu przez zespół sprzątający), zaplecze, zaplecze kuchenne, kuchnia, magazyn, toalety.

Biura & Zakłady produkcyjne

doraźne naświetlanie (po godzinach pracy): powierzchnia biurowa, sala konferencyjna, open space, toaleta, pomieszczenia wypoczynkowe, szatnie

Placówki medyczne

Laboratorium, Sala Chorych, Gabinet Lekarski, Zaplecze, Magazyn, Toaleta, Sala Zabiegowa.

Galerie & Centra Handlowe

Sklepy, pomieszczenia socjalne, magazyn, korytarze, toalety, sklep spożywcze, ochrona, biura

Restauracja & Kawiarnie

toalety dla gości i personelu, przygotowalnia warzyw, magazyn spożywczy, magazyn podręczny

Przykładowe lampy bakteriobójcze UV-C bezpośredniego działania
(cena lamp UV-C i szczegóły techniczne w linkach poniżej)

Lampa UV Direct II

Lampa UV Direct II

Lampa UV Direct

Lampa UV Direct

Lampa UV Direct 600 (w kasetonie)

Lampa UV Direct 600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *