Jaką lampę bakteriobójczą wybrać do gabinetu kosmetycznego?
Lampy bakteriobójcze powinny być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie zależy nam na wysokim stopniu czystości powierzchni i powietrza. I to wszystko niezależnie od tego czy jesteśmy w szpitalu, w biurze czy gabinecie kosmetycznym. W tym wpisie odpowiemy sobie na pytanie jaką lampę bakteriobójczą wybrać do gabinetu kosmetycznego.
Codziennie przez Twój gabinet kosmetyczny przewija się wiele osób. Są to zarówno Twoi pracownicy oraz klienci. Jest wiele kryteriów, dla których salony kosmetyczne cieszą się większym lub mniejszym uznaniem. Niemniej jedno z kryteriów jest bezsprzecznie najważniejsze – czystość.
Dotychczas dotyczyło to czystości, która była widoczna gołym okiem, ale ze względu na aktualną sytuację na świecie związaną z koronawirusem pod nazwą COVID-19, ważne dla Twoich aktualnych i przyszłych klientów będzie również czystość mikrobiologiczna.
Jeżeli jest dla Ciebie ważne samopoczucie i bezpieczeństwo Twoich klientów i pracowników, warto zaopatrzyć się w lampę bakteriobójczą, która zdezynfekuje w Twoim gabinecie zarówno powierzchnie jak i powietrze, zabijając wszelkie bakterie, wirusy, pleśń, grzyby i inne drobnoustroje.
Światło UVC jest skutecznym, przyjaznym dla środowiska i wolnym od chemikaliów sposobem eliminacji niebezpiecznych mikroorganizmów w dowolnym środowisku, a zwłaszcza w miejscach, gdzie przemieszcza się wiele osób w ciągu dnia.
Przed podjęciem decyzji o wyborze lampy bakteriobójczej dla Twojego gabinetu kosmetycznego odpowiedz sobie na pytania:
a) w jakich pomieszczeniach chcę zainstalować lampy bakteriobójcze UVC?
b) czy w wybranych pomieszczeniach będą przebywali moi klienci lub pracownicy?
c) jak często przebywają w danym pomieszczeniu osoby?
d) jaki jest metraż każdego z pomieszczeń, w którym chcę zastosować lampę bakteriobójczą UVC?
Jeżeli chcesz zainstalować lampę bakteriobójczą w pomieszczeniu, w którym przebywają Twoi pracownicy i klienci, warto wybrać lampę bakteriobójczą przepływową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które może działać 24h na dobę w pomieszczeniach, w których prowadzisz wszelkie zabiegi. Źródła światła lampy przepływowej są ukryte w obudowie, która chroni przed szkodliwym światło UV-C, którym nie należy bezpośrednio naświetlać skórę oraz oczy. Zasysane przez wentylator powietrze trafia do komory wewnętrznej, w którym następuje jego dezynfekcja lampami UVC. Wynikiem tego działania jest powietrze wydmuchiwane z urządzenia wolne od wirusów, bakterii i innych patogenów.
Rodzaje lamp bakteriobójczych przepływowych
Wyróżniamy kilka rodzajów lamp bakteriobójczych przepływowych, a jej wybór zależy od wielkości pomieszczenia.
- lampa bakteriobójcza UV Indirect – lampa, które dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu do 25m2.
- lampa bakteriobójcza UV Tube – dezynfekuje powietrze w pomieszczeniach do 25m2.
Obie lampy mogą być zainstalowane na suficie oraz na ścianie. Jeżeli chcesz aby lampa miała zastosowanie jako przenośna lampa bakteriobójcza, wtedy warto skorzystać z specjalnego stojaka na kółkach, który również znajdziesz w naszej ofercie.
- lampa bakteriobójcza UV Indirect 600 – jest to lampa przepływowa dla pomieszczeń do 22m2 zabudowana w kasetonie (idealne rozwiązanie w przypadku gdy dysponujesz pomieszczeniem z podwieszanym sufitem.
Jeżeli Twoje pomieszczenie jest większe niż powyższe wartości, nie masz się co martwić! Wystarczy, że w danym pomieszczeniu zastosujesz dodatkową lampę, która pozwoli skutecznie zdezynfekować całe pomieszczenie.
Lampa UV Tube
Lampa UV Indirect
Czy warto kupować lampę bakteriobójczą bezpośredniego działania do gabinetu kosmetycznego?
Lampę bakteriobójczą bezpośredniego działania możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, ale musimy pamiętać o tym, że na czas jej działania (ok. 15 minut) nie mogą przebywać jakiekolwiek osoby. Źródła światła takiej lampy nie są zasłonięte, dzięki czemu jednocześnie dezynfekujemy powierzchnie oraz powietrze. Przebywanie w pomieszczeniu w którym jesteśmy narażeni na bezpośrednie promieniowanie UVC jest szkodliwe (dla oczu i skóry).
Pamiętajmy! Dezynfekcję pomieszczeń zabiegowych lampą bezpośredniego działania UVC należy wykonywać przed lub po zabiegu, a nie w trakcie jego wykonywania. Lampa bezpośredniego działania może również mieć zastosowanie w innych pomieszczeniach (zaplecze, magazynek, pomieszczenie socjalne, itp).
Rodzaje lamp bakteriobójczych bezpośredniego działania
Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania UV Direct II – lampa, z dwoma źródłami światła, która w zależności od mocy lampy (30W, 36W, 55W) ma zastosowanie w pomieszczeniach od 25 do 38 m2.
Lampa ta może być zainstalowana na suficie, na ścianie lub na stojaku na kółkach, co pozwala na pełną mobilność ww. lampy bakteriobójczej i przewożenie jej z jednego do drugiego pomieszczenia.
Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania UV Direct 600 kaseton – lampa która bezpośrednio dezynfekuje zarówno powierzchnie jak i powietrze. Jest to świetne rozwiązane dla pomieszczeń, w których masz podwieszany sufit lub istniejące kasetony.
Lampa UV Direct II
Lampa UV Direct 600 kaseton
Lampy bakteriobójcze UVC mają bardzo szerokie zastosowanie. Powyższe wskazówki jaką lampę bakteriobójczą wybrać do gabinetu kosmetycznego mogą być z powodzeniem wykorzystane również dla salonów fryzjerskich, gabinetów medycyny estetycznej, gabinetów stomatologicznych, sklepach itp.
Jeżeli wciąż nie znalazłeś/-aś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące lamp bakteriobójczych, napisz lub zadzwoń do nas po nr tel. 32 283 00 37.
O lampach bakteriobójczych UV-C
„Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV”, Komunikat z 4.03.2020
„Technologie dezynfekcji UVC odgrywają ważną rolę w strategii opartej na tworzeniu wielu barier przyczyniających się do zmniejszania przenoszenia wirusa COVID-19 (koronawirus), SARS-CoV-2, w oparciu o aktualne dane dotyczące dezynfekcji i na podstawie dowodów empirycznych.”
„Wykorzystanie lampy UV-C jest jedną z metod dezynfekcji. Dotyczy to przede wszystkim powierzchni. Wtedy lampa bakteriobójcza UV-C może być naprawdę przydatna.” – dla ONET.pl
„UV-C jest teraz na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19”
„CIĄGŁE, BARDZO NISKIE DAWKI ŚWIATŁA UV-C W MIEJSCACH PUBLICZNYCH, POMIESZCZENIACH ZAMKNIĘTYCH SĄ OBIECUJĄCYM, BEZPIECZNYM I NIEDROGIM NARZĘDZIEM ZMNIEJSZAJĄCYM ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ CHORÓB MIKROBIOLOGICZNYCH PRZENOSZONYCH DROGĄ POWIETRZNĄ”